FORUM
 

This website was developed with the support of the OSCE Office for Democratic Institutions and Human Rights (ODIHR). The opinions and information it contains do not necessarily reflect the policy and position of the ODIHR.
Szukaj:
Muzeum Historii Żydów Polskich www.jewishmuseum.org.pl
Muzeum Historii Żydów Polskich powstaje jako nowoczesne, multimedialne centrum edukacji i kultury dla wszystkich zainteresowanych historią i dziedzictwem Żydów polskich. Usytuowane przed Pomnikiem Powstania w Getcie Warszawskim, będzie miejscem spotkań i dyskusji ludzi, którzy pragną lepiej poznać przeszłość i współczesną kulturę żydowską, a także zainteresowanych prowadzeniem dialogu w duchu otwartości, tolerancji i prawdy.

Z myślą o realizacji misji edukacyjnej Muzeum powstało Centrum Edukacyjne, które poprzez programy pilotażowe
i rozszerzenie wymian młodzieżowych i studenckich pomiędzy Polską a Izraelem, a także innymi krajami, wspiera idee wielokulturowości i walki z uprzedzeniami.

Na stronie można znaleźć linki do organizacji zajmujących się historią i kulturą Żydów w Polsce i na świecie, a także odbyć wirtualny spacer po galeriach głównych i tematycznych przyszłego muzeum.
Wersja językowa: polska, angielska
News: nie
Newsletter: tak. Biuletyn Muzeum Historii Żydów Polskich "Aktualności z Muzeum", ukazuje się co 6 miesięcy.
Materiały edukacyjne
(downloads):
tak
Kontakt: Muzeum Historii Żydów Polskich
00-040 Warszawa
ul. Warecka 4/6 (wejście od ul.Kubusia Puchatka)
Tel.: +48 22 833 00 21
Fax: +48 22 832 20 43
E-mail: museum@jewishmuseum.org.pl