FORUM
 

This website was developed with the support of the OSCE Office for Democratic Institutions and Human Rights (ODIHR). The opinions and information it contains do not necessarily reflect the policy and position of the ODIHR.
Szukaj:
Irish Traveller Movement www.itmtrav.com
The Irish Traveller Movement to ogólnonarodowa sieć ok. 80 organizacji i osób indywidualnych z całej Irlandii, współpracujących z podobnymi instytucjami w Wielkiej Brytanii. ITM pracuje w systemie struktur regionalnych. Na stronie ITM zamieszczone są raporty i statystyki wskazujące na skandaliczne warunki, w jakich żyją przedstawiciele społeczności wędrujących w Irlandii i wytykające braki w ogólnonarodowym systemie edukacji. Raporty potwierdzają rażącą nierówność szans życiowych i zawodowych tej grupy w stosunku do osiadłych lokalnych społeczności. ITM współpracuje z Platform Against Racism, Equality Authority i innymi organizacjami (linki na stronie) i aktywnie przeciwstawia się rasizmowi indywidualnemu, strukturalnemu i instytucjonalnemu. ITM inicjuje i popiera działania na rzecz edukacji międzykulturowej (również osób dorosłych) oraz tolerancji dla różnorodności. Płaszczyzną współpracy między ITM, ministerstwem edukacji i ludźmi nauki jest National Advisory Committee on Traveller Education.
Wersja językowa: angielska
News: tak
Newsletter: tak (wymagana subskrypcja)
Materiały edukacyjne
(downloads):
1) Publikacje (raporty, relacje prasowe, strategie) www.itmtrav.com/Frame4.html
2) Archiwum wiadomości www.itmtrav.com/news
3) Statystyki
Kontakt: E-mail: itm@itmtrav.com
(na stronie kontakty do poszczególnych grup regionalnych ITM- ze względu na ich olbrzymią ilość pominięte w tym miejscu)