FORUM
 

This website was developed with the support of the OSCE Office for Democratic Institutions and Human Rights (ODIHR). The opinions and information it contains do not necessarily reflect the policy and position of the ODIHR.
Szukaj:
Kanadyjska Fundacja Dziedzictwa Polsko-Żydowskiego w Montrealu www.polish-jewish-heritage.org
Fundacja zrzesza głównie kanadyjskich Polaków i Żydów, jest otwarta na wszystkich zainteresowanych. Współpracuje z siostrzaną Fundacją Dziedzictwa Polsko – Żydowskiego w Toronto oraz z National Polish American – Jewish American Council i American Association of Jewish Studies in Cambridge, a z polskich organizacji ze stowarzyszeniami „Otwarta Rzeczpospolita" i „Nigdy Więcej".
Działalność Fundacji wspierają swym autorytetem znane osobistości, ludzie nauki, sztuki i pióra, osoby z kręgów religijnych, działacze społeczni z Polski, Kanady, Wielkiej Brytanii, Izraela i USA. Wśród gości zapraszanych do wygłoszenia wykładów znaleźli się m.in.: Krzysztof Zanussi, prof. Jerzy Kłoczowski, Hanna Krall, Agnieszka Holland, Rab Dow Marmur, Stanisław Krajewski, Norman Davies.
Fundacja realizuje dwa ważne projekty – pierwszym jest publikowanie wspomnień z czasów Holokaustu, drugim otwarcie strony internetowej i umieszczanie na niej artykułów na temat relacji polsko–żydowskich, które ukazały się w prasie polskiej i międzynarodowej (miesięcznie ukazuje się od 12 do 16 aktualnych artykułów).
Wersja językowa: angielska, polska
News: tak
Newsletter: nie
Materiały edukacyjne
(downloads):
1) Archiwa http: www.polish-jewish-heritage.org/ Pol/artykuły.html
2) Publikacje http: www.polish-jewish-heritage.org/Pol/news.htm
3) Linki http: www.polish-jewish-heritage.org/Pol/links.htm
Kontakt: Kanadyjska Fundacja Dziedzictwa Polsko-Żydowskiego w Montrealu
Succ. Cote St. Luc, C.P. 284
Montreal, QC
Kanada H4V 2Y4
Tel.: +1 (514) 481 7733; +1 (450) 834 6785
E-mail: editors@polish-jewish-heritage.org