FORUM
 

This website was developed with the support of the OSCE Office for Democratic Institutions and Human Rights (ODIHR). The opinions and information it contains do not necessarily reflect the policy and position of the ODIHR.
Szukaj:
Galicja Muzeum www.galiciajewishmuseum.org/pl
Galicja Muzeum w Krakowie znajduje się w odrestaurowanym budynku byłej żydowskiej fabryki w dzielnicy Kazimierz. Jego założycielem był brytyjski fotograf - Chris Schwarz, jednocześnie autor fotografii artystycznych prezentowanych na wystawie „Śladami Pamięci’’. Ekspozycja jest hołdem złożonym nieistniejącemu już światu Żydów galicyjskich oraz wyrazem uznania dla dziedzictwa ponad 800-letniej kultury żydowskiej w Polsce. Na wystawie prezentowane są głównie fotografie współczesne, ukazujące to, co zostało z bogatej żydowskiej przeszłości. Oprócz stałej ekspozycji w muzeum prezentowane są wystawy czasowe np. „Polscy Bohaterowie: Ci, którzy ratowali Żydów" (fotografie 21 osób z okolic Krakowa).
Muzeum prowadzi wszechstronną działalność edukacyjną i kulturalną, odbywają się w nim: wykłady, seminaria i warsztaty, spotkania z osobami, które przeżyły Holokaust oraz z osobami odznaczonymi medalem Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata, koncerty i lekcje tańca żydowskiego. Muzeum dysponuje świetnie zaopatrzoną księgarnią (istnieje możliwość zakupu książek w systemie online), w której można kupić książki w językach: polskim, angielskim i niemieckim dotyczące historii, kultury i religii żydowskiej oraz dzieła literatury pięknej. W Muzeum znajduje się, dostępne dla zwiedzających, Centrum Zasobów Medialnych, które obejmuje zbiór filmów o tematyce żydowskiej oraz związanych z Holokaustem. Muzeum ma też kawiarnię wegetariańską.
Muzeum Galicja oferuje profesjonalne oprowadzenie po wystawie "Śladami Pamięci", organizuje również wycieczki po krakowskim Kazimierzu.
Wersja językowa: polska, angielska
News: tak
Newsletter: tak
Materiały edukacyjne
(downloads):
nie
Kontakt: Galicia Jewish Heritage Institute
ul. Dajwór 18
31-052 Kraków
Tel.: +48 (12) 421 68 42
E-mail: info@galiciajewishmuseum.org