FORUM
 

This website was developed with the support of the OSCE Office for Democratic Institutions and Human Rights (ODIHR). The opinions and information it contains do not necessarily reflect the policy and position of the ODIHR.
Szukaj:
M.K. Gandhi Institute for Nonviolence www.gandhiinstitute.org
Nazwa organizacji pochodzi od Mohandasa Karamchanda Gandhiego, przywódcy, który poświęcił swoje życie propagowaniu na całym świecie filozofii oporu bez przemocy. Od momentu założenia w 1991 roku, Instytut pracuje na rzecz pokoju i pojednania, opracowuje programy oparte na idei niestosowania przemocy w kontekście lokalnym, państwowym i globalnym, przede wszystkim w sytuacji zapobiegania i rozwiązywania konfliktów. Instytut mieści się w Christian Brothers University, Memphis, U.S.A.
The M.K. Gandhi Institute for Nonviolence zachęca do współpracy i inicjuje spotkania polityków, mediatorów, działaczy społecznych, trenerów, autorów gier i zabaw oraz inne osoby pracujące na rzecz pokoju w celu wzmożenia siły ich wspólnego działania. Organizuje konferencje, szkolenia, warsztaty, seminaria, wykłady, konkursy prac pisemnych, których celem jest wyjaśnianie w teorii i praktyce na czym polega niestosowanie przemocy oraz zwrócenie uwagi na to, jak ważne jest budowanie dobrych relacji w grupie i nawiązywanie osobistych przyjaźni. Instytut zajmuje się wypracowaniem nowych paradygmatów pokojowego współistnienia dzięki stosowaniu pokojowych rozwiązań.
The M.K. Gandhi Institute for Nonviolence posiada bibliotekę online, w której znajdują się materiały na temat niestosowania przemocy i zapobiegania konfliktom (również nagrania magnetofonowe i video). Biblioteka jest dostępna dla studentów, badaczy, osób pracujących dla pokoju na świecie.
Wersja językowa: angielska
News: tak
Newsletter: tak
Materiały edukacyjne
(downloads):
prace naukowe, rezultaty badań
Kontakt: M.K. Gandhi Institute for Nonviolence
650 East Parkway South
Memphis, Tennessee 38104
U.S.A.
Tel.: + 1 (901) 452 28 24
Fax: + 1 (901) 452 27 75
E-mail: director@gandhiinstitute.org