FORUM
 

This website was developed with the support of the OSCE Office for Democratic Institutions and Human Rights (ODIHR). The opinions and information it contains do not necessarily reflect the policy and position of the ODIHR.
Szukaj:
Human Rights Watch www.hrw.org
Human Rights Watch ma swoją główną siedzibę w Nowym Jorku, natomiast oddziały w: Brukseli, Londynie, Moskwie, Hong Kongu, Los Angeles, San Francisco i Waszyngtonie. Organizacja uruchamia również doraźnie swoje oddziały w regionach objętych przez nią intensywnym nadzorem. Współpracuje z nią ponad 150 ekspertów, którzy przeprowadzają śledztwa dokumentujące łamanie praw człowieka we wszystkich regionach świata. Rezultaty ich badań są zamieszczane w corocznych raportach i publikacjach, które następnie znajdują odzew w miejscowych i międzynarodowych mediach. Dzięki nagłośnieniu przypadków łamania praw człowieka, odpowiedzialne za to rządy są dyskredytowane w oczach opinii publicznej w ich krajach i na całym świecie. Human Rights Watch obserwuje przestrzeganie praw kobiet i dzieci oraz napływ broni do bojówek i przestępczych oddziałów. W sferze zainteresowań organizacji znajdują się także takie kwestie jak: wolność prowadzenia pracy naukowej, respektowanie praw człowieka przez wielkie korporacje, sprawiedliwość międzynarodowa, problem więzień, narkotyków i uchodźców. Niezależnie od tego kim jest każdy, kto dopuszcza się łamania prawa może znaleźć się na celowniku Human Rights Watch.
Organizacja wyraża przekonanie, iż międzynarodowe standardy w zakresie praw człowieka w tym samym stopniu dotyczą wszystkich ludzi oraz, że zachowanie czujności oraz protestowanie zanim nie jest za późno może zapobiec powtórce tragedii, które naznaczyły XX wiek.
Wersja językowa: angielska, francuska, hiszpańska, portugalska, niemiecka, rosyjska, arabska, chińska i in.
News: tak
Newsletter: tak
Materiały edukacyjne
(downloads):
materiały szkoleniowe, scenariusze lekcji, artykuły, opracowania, ulotki, prospekty
Kontakt: Human Rights Watch
350 Fifth Avenue, 34th floor
New York, NY 10118-3299
USA
E-mail: hrwnyc@hrw.org
Tel: +1 (212) 290 47 00
Fax: +1 (212) 736 13 00

Human Rights Watch
Rue Van Campenhout 15
1000 Brussels
Belgia
Tel: +32 (2) 732 20 09
Fax: +32 (2) 732 04 71
E-mail: hrwatcheu@skynet.be